Jednym z głównych przedmiotów działalności naszej kancelarii jest doradztwo i reprezentowanie Klientów w sporach sądowych. Zespół praktyki prowadzenia spraw sądowych SPCG posiada wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu Klientów we wszystkich instancjach i we wszelkiego rodzaju postępowaniach cywilnych oraz karnych, tak przed sądami powszechnymi i przed Sądem Najwyższym, jak i przed sądami arbitrażowymi.
Nasze doświadczenie obejmuje w szczególności:
- spory z zakresu prawa spółek (spory korporacyjne);
- spory z zakresu prawa cywilnego, w tym spory wynikłe na tle wykonywania wszelkiego rodzaju umów (w tym umów handlowych, umów związanych z realizacją inwestycji budowlanych, umów dotyczących nieruchomości) oraz spory dotyczące czynów niedozwolonych;
- spory z zakresu nieuczciwej konkurencji;
- spory z zakresu ochrony konkurencji i konsumentów;
- spory dotyczące ochrony własności intelektualnej i przemysłowej;
- spory z zakresu prawa pracy;
- spory dotyczące wszelkiego typu odszkodowań (m. in. z tytułu niewykonania umów, nienależytego wykonania umów, kar umownych, deliktów ze szczególnym uwzględnieniem błędów w sztuce lekarskiej);
- spory z tytułu naruszenia tajemnicy przedsiębiorstwa;
- reprezentację członków zarządów w postępowaniach odszkodowawczych z tytułu pełnienia funkcji lub obowiązków służbowych.
Prowadziliśmy wiele głośnych w Polsce postępowań spornych na rzecz Klientów m.in. z branży telekomunikacyjnej, budowlanej, przemysłowej, transportowej, handlu, finansów i bankowości, a także obrotu nieruchomościami. Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie rozwiązywania sporów zarówno w ramach postępowań sądowych, jak i na etapie przedsądowym, doradzając oraz uczestnicząc przy prowadzeniu mediacji i zawieraniu ugód.
Posiadamy rozległe doświadczenie w prowadzeniu spraw przed Sądem Okręgowym w Warszawie, a następnie przed Sądem Apelacyjnym oraz Sądem Najwyższym, z odwołań (lub zażaleń) od decyzji organów regulacyjnych oraz na wcześniejszym etapie postępowań administracyjnych – w tym dotyczących nakładania kar pieniężnych. Doświadczenie to zdobywaliśmy prowadząc ponad sto procesów przeciwko Prezesowi Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Prezesowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej lub Prezesowi Urzędu Regulacji Energetyki.
Prowadzimy również sprawy dotyczące naruszeń dóbr osobistych osób fizycznych i prawnych, obejmujących m.in. naruszenie dobrego imienia, prawa do prywatności, czci, tajemnicy korespondencji, wizerunku, renomy, etc. Reprezentujemy Klientów w sprawach z zakresu prawa prasowego, w tym o publikację sprostowań prasowych oraz ochronę dóbr osobistych w sprawach wchodzących w zakres szeroko rozumianej debaty publicznej. W ramach tej ostatniej specjalizacji świadczymy usługi na rzecz osób fizycznych, których dobre imię i cześć zostały naruszone przez osoby pełniące funkcje publiczne, jak również przez publikacje w środkach masowego przekazu.